Dnia 27 marca 2025 roku nasze przedszkole stało się magiczną krainą pełną muzyki i czarów. Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie przybyła z koncertem „Zaczarowane Nutki”, który przeniósł przedszkolaki do bajkowego świata, gdzie każda nuta miała swoją opowieść. Orkiestra zagrała dla nas wspaniałe melodie, a dzieci mogły zobaczyć, jak instrumenty ożywają i tworzą wspólnie prawdziwą muzyczną magię. To był dzień pełen dźwięków, które otworzyły drzwi do fantastycznego świata, w którym muzyka ma moc czarowania.
Dnia 20 i 27 marca 2025 r. grupa I odwiedziła Miejską Bibliotekę nr 13, gdzie odbyły się radosne i edukacyjne zajęcia o tematyce wiosennej pod tytułami „Wiosna – wiosennym ogrodzie” oraz „Kolorowy potwór” – emocje połączone z zabawą.
Po serdecznym przywitaniu przez panią bibliotekarkę dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadań na temat wiosennych ogrodowych grządek warzywnych, które rozpoczynają się wiosną, a także o kolorowych potworach. Opowiadania zainspirowały maluchy do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.
Dzieci brały udział w zgadywankach związanych z wiosennymi roślinami, układały puzzle, odpowiadały na pytania dotyczące emocji wyrażanych przez kolorowe potwory, a także angażowały się w interaktywne gry i ćwiczenia ruchowe.
Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością podczas pracy plastycznej, w której tworzyły piękne wiosenne kwiatki z różnych materiałów oraz kolorowe potwory, które najbardziej przypadły im do gustu.
Zajęcia były pełne śmiechu, radości i twórczej energii, a dzieci wrócą z chęcią na kolejne spotkania w bibliotece!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wiosennych zajęć!
Dzieci witają się z panią bibliotekarką z uśmiechem i radością.
Z zainteresowaniem słuchają opowieści o kolorowych potworach.
Każdy kolorowy potwór to inna emocja gotowa do zabawy.
Szukamy w całej bibliotece śladów kolorowych potworów.
Zgadujemy zagadki o każdym kolorze potwora – pełne emocji wyzwanie!
Zabawa trwa – dzieci cieszą się wspólnym odkrywaniem.
Ostatni potworek był różowy – ulubieniec dziewczynek.
Dzieci wyklejają swojego potworka z kolorowych kawałków papieru.
Kolorowe potwory już gotowe – czas na wspólne zdjęcie!
Dzieci, po przywitaniu się z panią bibliotekarką, słuchają opowiadania o wiosennym czasie w ogrodzie.
Wspólna praca – dzieci układają puzzle w grupach.
Zgadywanki o wiosennych roślinach – dzieci aktywnie uczestniczą w zabawie!
Zabawa na dywanie – dzieci skaczą radośnie między grządkami.
Kreatywność w akcji – dzieci tworzą piękne wiosenne kwiatki.
Czas na pokazanie swoich prac – wiosenne kwiatki gotowe na prezentację!
W piątek 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od piosenek, gier i zabaw związanych z porami roku. Przedszkolaki dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie na czele którego widniała Marzanna. W ten sposób wszystkie przedszkolaki chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
Dnia 21 marca przedszkolaki w wiosennym, barwnym korowodzie z kukłą Marzanny – symbolem zimy – przeszły ulicami w okolicy przedszkola ze śpiewem. W kolorowym pochodzie dzieci zaniosły Marzannę na przedszkolny plac zabaw, gdzie pożegnały Panią Zimę. Pożegnaliśmy ją wspólnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, pięknie cię żegnamy, bo Wiosnę witamy!” życząc jej udanej podróży do morza. Istotą obrzędu było więc nie tylko zakończenie zimy, ale także magiczne przywoływanie wiosny. Dzieci, na czele z Panią Wiosną, wróciły do przedszkola z szerokim uśmiechem i nadzieją, że ciepłe dni oraz słoneczna pogoda zawitają do nas na dłużej.
18 marca 2025 roku dzieci z Grupy II odwiedziły Bibliotekę Miejską nr 13, gdzie uczestniczyły w warsztatach literacko – plastycznych pt. „Zwiastuny Wiosny”. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Rzeżucha” z książki Wojciecha Widłaka pt. „Wesoły Ryjek i wiosna”, układały obrazkowe puzzle, odgadywały zagadki literackie. Nie zabrakło również zabaw ruchowych pozwalających bliżej zapoznać dzieci ze zwiastunami wiosny. Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki stworzyły wiosenne kwiaty. Warsztaty biblioteczne dostarczyły dzieciom nie tylko świetnej zabawy, ale także rozwinęły ich wyobraźnię i zdolności manualne.
Przedszkolaki słuchają opowiadania
Dzieci uczestniczą w zabawie ruchowej w bibliotece
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaNie wyrażam zgody